Kodlamaker'a Hoşgeldiniz!

Kodlamaker ekibi olarak, Türkiye’de okullarda bulunan öğrenci kulüplerinde çalışma yapan arkadaşlarımızla bir araya gelip yeni projeler ortaya çıkarmak, birbirimizle fikir alışverişinde bulunmak ve geliştirdiğimiz projelere kısa videolar çekerek birbirimizin öğrenmesini desteklemek üzere bu platformu kurmaya karar verdik. Çünkü teknolojinin, bizi heyecanlandırdığı gibi arkadaşlarımızı da heyecanlandırdığını biliyoruz. Arkadaşlarımızında teknoloji aracılığıyla yeni projeler ortaya çıkardıklarında yaşadıkları büyüyü hissedebiliyoruz.

Peki Burada Neler Var?

Maker  her arkadaşımızın ve robotik takımlarının  proje paylaşımları.

Maker öğrenci merkezlerinin eklemiş olduğu ders içerikleri.

Maker alanındaki tüm etkinliklerin duyuruları.

Basit, evde yapılabilecek projeler ve projelerin malzemeleri.

vex
hak3

Kodlamaker Platformu Nasıl Çalışır?

  • Bireysel veya takımının hesabını Oluştur.
  • Profilini Güncelle.
  • Gerçekleştirdiğin deney etkinliklerini veya kodlama projeleri anlat.
  • Projeni Paylaş.
  • Ziyaretçilerden projene puan topla.
  • Kodlamaker merkezlerinden destek al.

Kodlamaker Proje Ekibi

Kodlamaker- İçerik Yöneticisi

Azra Sanem BULĞAK, 2005 doğumluyum ve ortaokul eğitim sürecimi Mersin Gelecek Okulları’nda tamamladım şu anda Adana Başkent Lisesi’nde öğrenimime devam ediyorum. 7. sınıfta Maker kavramı ile tanıştım  ve çeşitli projelere, çalışmalara katıldım. 2018 yılında First’in düzenlemiş olduğu First Lego League (FLL) turnuvasına katılarak  robotik dünyasına katıldım. Takım kaptanı görevimle ve takım arkadaşlarımla beraber süreci yönetmenin yanısıra proje geliştirme basamaklarını tamamlamak için Mersin bölgesinde okulumuzunda yönlendirmesiyle de etkinliklere katılım gösterdim. Mezuniyetimizden 2 yıl sonra Takım arkadaşım Ege ALTINDÖKEN ile takım mentörümüz Emre AŞKIN ile pandemi sürecinde Web Tasarım konusunda bizi desteklemesiyle Kodlamaker fikrini geliştirip projeyi oluşturarak faaliyete geçirmeye karar verdik.  Burada teknoloji ile ilgili eğitimleri öğrencilerin ulaşmasını sağlamak ve maker alanında çalışmalar gerçekleştirmiş öğrencilerle topluluk oluşturmayı hedefleyerek bu platformu kurduk.


Kodlamaker- Takım Yöneticisi

Ege ALTINDÖKEN, 2005 doğumluyum ve Tarsus Fen Lisesi’nde okuyorum. Maker’a ilgim 7. sınıftan başladı. 2018 yılından itibaren takım arkadaşım Azra ile robot tasarlayıp pilot olarak turnuvalara katıldık. Benim gibi ilgisi olanların burada keyifli bir şekilde istediklerini öğrenebilmesi ve bilgilerini paylaşmaları için bu projeye ürettik.


Kodlamaker-Proje Yöneticisi

Emre AŞKIN, Bilişim Teknolojileri Öğretmeni olarak görevimin yanı sıra robotik takımlara mentörlük yapmaktayım. Vex Robotics Türkiye temsilcisi olarak turnuvaların organizasyonu süreci içerisinde yer almaktayım. Kodlamaker fikri etrafında mezun öğrencilerimle birleşerek platform üzerinde robotiğe gönül veren gençlerle daha iyi etkinliklerde buluşmak, projeler geliştirmek ve kazan-kazan felsefesini uygulamak üzereye platformu kurmaya karar verdik.


Projemizi Destekleyenler