Tinkercad 3D Tasarım

Bu eğitim; çocukların 3 boyutlu düşünme becerilerinin geliştirilmesi ve en temelden başlayarak gelişmiş 3 boyutlu tasarımlar yaratmak için oluşturulmuştur. Temel 3 boyutlu geometrik cisimler, 3 boyutlu cisimleri kullanarak yeni nesneler oluşturmak, mimari tasarımlar ve prototip oluşturmak eğitimin alt başlıklarını oluşturacaktır. Tinkercad internet tarayıcısı üzerinden ücretsiz kullanılabilen, basit 3 boyutlu cisimlerden yeni cisimler yaratmaya ve yaratılan […]

Bu eğitim; çocukların 3 boyutlu düşünme becerilerinin geliştirilmesi ve en temelden başlayarak gelişmiş 3 boyutlu tasarımlar yaratmak için oluşturulmuştur. Temel 3 boyutlu geometrik cisimler, 3 boyutlu cisimleri kullanarak yeni nesneler oluşturmak, mimari tasarımlar ve prototip oluşturmak eğitimin alt başlıklarını oluşturacaktır.

Tinkercad internet tarayıcısı üzerinden ücretsiz kullanılabilen, basit 3 boyutlu cisimlerden yeni cisimler yaratmaya ve yaratılan bu cisimleri dışarıya aktarılmasına izin veren bir platformdur.

Dersin ilk bölümünde Tinkercad arayüzü tanıtılacak olup boyutlandırmalar öğretilecektir. İkinci bölümde boyutlandırmayı öğrendiğimiz cisimleri kullanarak yeni cisimler oluşturmayı, üçüncü bölümde daha önce yapılmış olan cisimlerin kendi tasarım alanlarımıza dahil etmeyi ve son bölümde ise Tinkercad ile kodlama yaparak cisimler oluşturmayı, yapılan tasarımların dışa aktarımını öğreneceğiz.

Konular Başlangıç Seviyesi, Orta Seviye ve İleri Seviye olmak üzere üç seviyede verilmektedir. Eğitim sonunda proje yarışması yapılarak öğrencilerin öğrendiklerini kullanarak proje yapma becerilerinin geliştirilmesine katkı sağlanacaktır

İlk yorumu yazan olun.

Lütfen giriş yapıp yorum ekleyin
30 Günlük Para İade Garantisi

Şunları içerir

Ömür boyu tam erişim
Mobil ve TVden erişim

Canlı Dersler


Canlı Dersler