3 Boyutlu Nesneleri Cebinizden Çıkarın..!

0
652

3 Boyutlu yazıcılar hayatımıza daha yeni girmişken çok farklı bir yaklaşım ile karşı karşıyayız. Evet birçok kişi 3 boyutlu yazıcıların maliyeti ve baskı hızlarından şikayetçi olmuştur. Bu şekilde düşünenlere iyi bir haberimiz var. 100 doların altında bir maliyet ile 3 boyutlu nesneleri cebinizden çıkarmanız mümkün. OLO,  akıllı telefonunuzu  tamamen işlevsel bir 3D yazıcı haline dönüştürmek için tasarlanmıştır.

Peki bu sistem nasıl çalışmaktadır ?

Yazıcı 3 ana bölümden oluşur.

Rezerv hazinesi

Fotopolimer reçine ve yapı plakası

Kontrol elektroniği içeren mekanize bir kapak

Rezerv hazinesinin altına  ve polarizecam yüzeyin alt kısmına yukarı bakacak şekilde telefonunuzu yerleştiriniz ve son olarak üst kapağı yerleştirip baskınızı başlatınız.
Uygulama belirli bir desen ile telefonunuzun ekran ışığını oluşturur. Polarize camlar ardından daha geniş görüntü açısı vermek için dışa doğru parlamaktadır. Böylelikle fotonlar yukarıya doğru yolculuğa başlar. Bu yolculuk sırasında oluşan katmanlar rezerv hazinesinden aldığı malzemeler ile reçine tabakasında yeni katmanlar oluşturur.

OLO_pack1

Önde gelen 3 boyutlu yazıcılara rağmen henüz üstünlük sağlamasa da maliyet açısından ve yazdırdığınız nesnenin büyüklüğü ve karmaşıklığına bağlı olarak daha kısa sürede akıllı telefonunuz üzerinden istediğiniz yerde baskı alınabilecek güzel bir ürün.

Tanıtım Video:

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here